All for Joomla All for Webmasters
Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9
No:1337 Okmeydanı Şişli - İstanbul
Ücretsiz Destek Hattı
(0212) 220 44 30
Servis Formu

Hitachi Projeksiyon Bakımı

Hitachi Projeksiyon Bakımı ;Projeksiyon cihazları temel çalışma fonksiyonları gereğince, üzerinde bulunan lambasının sağladığı ışıkla kaynaktan aldığı mevcut görüntüyü projeksiyon perdesine veya diğer yüzeylere yansıtabiliyor. Bu şekilde görüntünün kalitesini bozmadan daha büyük boyutlu olarak görüntülenebilmesine yardımcı olur. Ancak projeksiyon lambasının ışık kaynağını sağlayabilmek için çalıştığında yüksek sıcaklık değerlerine ulaşır.

Standart çalışma sıcaklığı da oluşan projeksiyon cihazlarında yüksek sıcaklık değerlerinin dengelenmesi amacıyla hava sirkülasyonu sağlayacak fanlar ve hava kanalları kullanılır. Bu durumda toz partiküllerinin sıcaklığın etkisiyle de bu kanallardan elektronik aksam üzerinde katman oluşturmasına neden olur. Bu durumda ısınma problemlerine yol açar. Ayrıca lens ve projeksiyon lambasında da görüntünün aktarımını engelleyecek şekilde toz katmanıyla kapanmaya neden olur. Bu gibi etkenler dolayısı ile de düzenli olarak Hitachi projeksiyon bakımı yaptırılması gerekir.

Lens ve Projeksiyon Lambası Bakımı

Hitachi teknolojisine sahip olsa da tüm projeksiyon cihazlarının düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapılması gerekir. Ancak bu temizleme işlemlerinin dış kasa temizliği ile sınırlı kalmaması gerekir. Bu durumda cihazın sökülmesini gerektireceğinden mutlaka uzman kişiler tarafından temizliğinin yapılması gerekir.

Uzman personellerimizle uzun yıllardır Hitachi markalı tüm projeksiyon cihazlarında lens ve projeksiyon lambası temizleme ve bakım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bunun için laboratuvar ortamında tamamen steril atmosferde cihazınızın lens ve projeksiyon lambası sökülerek, bakım işlemlerinden geçirilir. Bu şekilde profesyonel Hitachi projeksiyon bakımı sayesinde görüntü aktarımına neden olabilecek tozlanma ve kirlenme durumunun giderilmesi gerekir.

Elektronik Devre Temizliği

Hitachi projeksiyon cihazının iç kısmında yer alan anakart ve power kartı gibi parçalarda da ciddi toz katmanı meydana gelir. Bu durumda çok fazla ısınma problemlerine bağlı olarak “yanma” sorunları oluşturabilir. Bu yüzden Hitachi projeksiyon bakımı sırasında bu parçalarda da hassas bir temizleme gerçekleştirilmesi gerekir. Yapısına zarar vermeyecek niteliklerdeki güçlü çekim cihazlarıyla toz partiküllerinin mikroskobik düzeyde temizlenmesi gerekir.

Bu işlemler hassas şekilde uzman personellerimiz tarafından gerçekleştirilerek, cihazın performans sorunları yaşamayacağı, son derece uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilebilmesine yardımcı olur. Özellikle yoğun kullanımı bulunan projeksiyon cihazlarına yönelik olarak hızlı bakım hizmetlerimiz kapsamında aynı gün içerisinde teslimat gerçekleştiriyoruz.

Yazar

Kimler Neler Demiş?

Hemen Arayın..
× Whatsapp